WhatsApp Kanal Özelliği Nedir?
Ana Sayfa - Blog
  • 131 Görüntülenme

WhatsApp Kanal Özelliği Nedir?

WhatsApp Kanal özelliği nedir, neye yarar?

Meta'nın bünyesine girmesi itibari ile birçok değişikliğe imza atan WhatsApp, bu özelliklerine bir yenisini daha eklendi. Telegram ile işleyiş açısından birebir aynı olan bu kanal özelliğinin ne gibi artıları olacak, ne amaç ile kullaılacak gelin beraber inceleyeyelim.

'Durumlar' sekmesini 'Güncellemeler' olarak değiştirerek kanal özelliği için alan oluşturmuş olan WhatsApp, hem durumları hem de kanallarını tek bir sayfaya toplamış durumda.
Henüz Türkiye'de yeni aktif edilen bu özellik, kısa bir sürede büyük spor kulüpleri ve firmalarca aktif olarak kullanılmaya başlandı. İlerleyen zamanlarda bu özelliğe birçok yenilik getirileceği kuşkusuz.

Telegram'ın kanal yapısı ile birebir aynı olan yeni özellikle beraber artık herkes güncellemelerini yayınlayabileceği bir kanal açabilecek. Ama şu an için WhatsApp tarafınca onaylı kanallar haricinde kullanıcılara farklı kanallar önerilmiyor. İlerleyen zamanlarda bu konu ile ilgili de değişiklik yapılması ihtimali yüksek.

Onaylı kanallar ise şimdiden milyonlarca üyeye ulaşmış durumda. Ve birçoğu aktif bir şekilde kullanılmakta.

Peki, dikkatinizi bu özellikte çeken bir şey oldu mu? Dijital gündemi yakından takip edenlerinizin gözüne takılmıştır. WhatsApp bu özellikte ısrarlar numaraların ve hesapların güvende olduğunu, kimse tarafından görülemeyeceğini kanalların birçok yerinde tekrar tekrar belirtiyor.
Sebebi sizce geçmiş zamanlarda WhatsApp'ın kişisel güvenlik ile ilgili aldığı kararlara tepkiler ardından hızlı bir şekilde bu politikayı rafa kaldırıp Telegram'da olan birçok güvenlik önlemini uygulamaya entegre ederek 'güveniliriz' imajı çizmeye çalışmasıyla ilgili olabilir mi? Kesinlikle öyle.

WhatsApp, artık eskisi gibi olmadığını ve son derece güvenilir bir altyapı sunduğunu kullanıcılarına işliyor ya da işlemeye çalışıyor. Kezâ başarıyor gibi de.

Bu kanal özelliği ile WhatsApp artık bir mesajlaşma uygulmasından yayın uygulmasına evrimleşmenin ilk adımını atmış oluyor. Telegram'ı ciddi bir rakip olarak görmesiyle beraber bu kararlar pekte sıradışı gelmiyor. 

Yeni yazılarda buluşmak üzere,
Dijimoon.com

Benzer Yazılar

Klinik Web Sitesi - Klinik Sitesi Yazılımı Nedir? Klinik Sitesi Nasıl Yapılır?

Günümüzde, sağlık hizmetlerinin çevrimiçi alana taşınmasıyla kliniklerin de dijital kimliklerini oluşturması kaçınılmaz bir ihtiyaç haline geldi. "Klinik Sitesi Web Sitesi - Klinik..

Sürücü Kursu Web Sitesi - Sürücü Kursu Yazılımı Nedir?

Sürücü kursları, sürücü adaylarının eğitim aldığı ve ehliyet sahibi olabilmek için gerekli olan eğitimleri veren kurumlardır. Bu kurumlar, teknolojinin gelişmesiyle birlikte kendil..

E-Ticaret Sitesi Nedir? Nasıl Kurulur?

E-ticaret günümüzde hızla büyüyen ve gelişen bir sektör haline gelmiştir. E-ticaret sitesi kurmak isteyen pek çok girişimci için ise bilinmesi gereken birkaç önemli adım bulunmakta..

Esenler Web Tasarım

Web sitenizin başarısı, kullanıcıların sitede ne kadar rahat gezindiği ve aradıklarını ne kadar hızlı bulduğuyla doğrudan ilişkilidir. İstanbul'un dinamik semtlerinden biri olan Es..

İletişime Geç